APARTAMENTY BROWAR PERŁA W LUBLINIE

Apartamenty na wynajem zostały zlokalizowane w pomieszczeniach dwukondygnacyjnego skrzydła zabudowy małego dziedzińca na terenie historycznego Browaru Vettera, obecnie Perła – Browary Lubelskie S.A.


Zaplanowano łącznie siedem lokali, z których jeden mieści się na parterze i ma niezależny dostęp bezpośrednio z dziedzińca, a pozostałe sześć znajduje się na pierwszym piętrze i jest dostępnych z dwóch istniejących klatek schodowych. Apartamenty mają zróżnicowane powierzchnie – od ok. 22m²  do ok. 66m².


Ideą projektu jest stworzenie apartamentów o wyjątkowym charakterze, który wyróżni je w ofercie lokali na wynajem. Podstawowym atutem apartamentów jest ich lokalizacja w zabytkowym budynku dawnego Browaru Vettera i powiązanie z Browarem Perła oraz miejscami takimi jak Perłowa Pijalnia Piwa, Podziemia Browaru, letnie Kino Perła i planowane przestrzenie – Leżakownia, Warzelnia. Oferta tych miejsc może być włączona w serwis apartamentów o wyjątkowym profilu, niedostępnym w innych tego typu miejscach (np. bilety do trasy zwiedzania, możliwość zamówienia piwa Perła i posiłków z pijalni, itp.)

Apartamenty mogą stanowić nie tylko indywidualne miejsca noclegowe, ale też bazę dla większych grup, np. organizujących konferencję w leżakowni lub imprezę w pijalni.


Również projekt aranżacji wnętrz apartamentów i przestrzeni komunikacyjnych ma być atutem przyciągającym zainteresowanych. I tak, zaplanowano odejście od standardowego podziału na poszczególne pomieszczenia wewnątrz apartamentów, pozostawiając w każdym możliwie dużą, jedną, otwartą przestrzeń, w którą wstawiona jest kostka kryjąca wszystkie dodatkowe funkcje: kuchenkę, wc, łazienkę, szafę, biurko, półki, itp.


W większych apartamentach znajdują się dodatkowe pokoje – sypialnie, których aranżacja również odbiega od typowej – zaplanowano podesty z zagłębionymi łóżkami i niskie miejsca do siedzenia.


Obie przestrzenie mają skontrastowany charakter: przestrzeń dzienna jest jasna i pełna roślin, jej dominantę stanowi kostka, natomiast sypialnie są wyciszone, miękkie, z wytłumionym światłem.

  • klientPERŁA - BROWARY LUBELSKIE S.A.
  • statusPROJEKT 2015 / REALIZACJA 2015
  • lokalizacjaLUBLIN
  • zespółMARCIN GARBACKI, KAROLINA TUNAJEK, KATARZYNA PYKA, URSZULA GRABOWSKA, MALWINA MĄKA, PATRYCJA ARASIM, MAREK WOJDA
  • zdjęcia PION